دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

لیبل اسکرچ

لیبل اسکرچ

یکی از انواع لیبل هایی که در بازار وجود دارد، لیبل اسکرچ است. این نوع لیبل در دسته لیبل های امنیتی قرار می گیرد و از آن برای محافظت از اطلاعات استفاده می کنند. در واقع با استفاده از این نوع لیبل، نوعی ماده پوشاننده بر روی اطلاعات مورد نظر قرار می گیرد و نمی توان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد. این ماده پوشاننده را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز تولید می کنند. دقت داشته باشید که می توان این نوع لیبل را بر روی کارت های تلفن، شارژ، قرعه کشی، برچسب اصالت کالا و غیره استفاده می کنند.

دقت داشته باشید که لیبل اسکرچ شامل دو لایه است. یکی از این لایه ها به صورت شیشه های و شفاف طراحی شده است. این لایه را در قسمت زیرین لیبل استفاده می کنند. جنس این لایه نوعی پلاستیک بسیار نازک و شفاف است و موجب محافظت از اطلاعات پنهان شده زیر برچسب اسکرچ می شود.

لایه دوم از جنس جوهر لاتکس تولید می شود و در قسمت بالای لیبل اسکرچ قرار می گیرد. این لایه به طور معمول به رنگ های نقره ای یا سیاه طراحی می شود، اما می توان رنگ های مختلفی را برای آن به کار گرفت. همچنین می توان این لایه را به به صورت کاملا ساده طراحی کرد و یا اینکه در طراحی آن از اشکال هندسی، گورخری و پلنگی استفاده نمود که اتفاقا استفاده از آنها بسیار متداول می باشد. توجه داشته باشید که می توان از لوگو و آرم نیز برای طراحی بر روی این لایه استفاده کرد.

لیبل اسکرچ
لیبل اسکرچ

نحوه ساخت برچسب اسکرچ

اولین قدم برای تولید لیبل اسکرچ، تهیه کارت و برچسب مورد نظر است. این کارت به گونه ای طراحی می شود که بتوان بر روی آن لایه اسکرچ را درج کرد. طرح مناسب اسکرچ را باید سفارش دهنده به شرکت تولید کننده برچسب ارائه کند. از طرف دیگر، اطلاعاتی که قرار است زیر لیبل اسکرچ قرار بگیرند نیز باید در اختیار شرکت تولید کننده لایه اسکرچ قرار داده شود. در ادامه طرح مورد نظر و اطلاعات لازم با استفاده از چاپ دیجیتال بر روی کارت و برچسب مورد نظر چاپ می شوند.

دقت داشته باشید که در هنگام تولید برچسب اسکرچ حتما باید از ماده لاکی شفافی برای پر کردن فضای زیر لایه اسکرچ استفاده کرد. این ماده لاکی موجب می شود که در هنگام انجام کار چاپ و تولید لیبل، لایه دچار خراشیدگی نشده و اعتبار خود را از دست ندهد. همچنین باید برای چاپ لایه بالایی حتما از جوهر لاتکسی استفاده کرد به صورت کاملا منحصر به فرد برای چاپ لیبل اسکرچ طراحی می شود. بعد از این که این جوهر خشک شود، می توان به وسیله سکه یا ناخن آن را خراش داده و اطلاعات پنهان شده زیر آن را مشاهده نمود.

برچسب اسکرچ چه کاربردی دارد؟

لیبل اسکرچ کاربردهای گوناگونی دارد. برای مثال می توان از اسکرچ ها بر روی انواع برچسب اصالت کالا، کارت قرعه کشی و یا کارت های تلفن استفاده کرد.

از طرف دیگر شرکت هایی که تولید کننده یا وارد کننده محصولات مختلف هستند، از این نوع لیبل برای کارت های گارانتی و ضمانت استفاده می کنند. حتی برخی از فروشگاه ها به مشتریان خود بن های تخفیفی ارائه می کنند که بر روی آنها لیبل اسکرچ درج شده است.

در واقع می توان گفت که هر محصولی که به نوعی بر روی آن اطلاعات قابل پنهان کردن درج شود، می تواند از اسکرچ استفاده نماید. مثلا محصولات الکتریکی و یا نرم افزارهایی که بر روی آنها رمز و نام کاربری درج می شود، از این نوع برچسب بهره می برند.

نکته جالبی که بد نیست از آن مطلع شوید، آن است که قرار نیست همیشه لیبل اسکرچ با استفاده از کاغذ و برچسب تولید شود. بلکه می توان آن را از جنس پی وی سی، شیشه و یا حتی به صورت سلفون دار تولید کرد.

برچسب اسکرچ
برچسب اسکرچ

ویژگی های لیبل اسکرچ

برچسب های اسکرچ در انواع طرح ها و اندازه ها طراحی و تولید می شوند. در واقع این طرح ها و سایزها بر اساس نیاز و خواسته و سلیقه مشتری تولید می شوند. یکی از متداول ترین اندازه های موجود برای لیبل اسکرچ، سایز 6 در 16 میلی متر می باشد. به هر حال باید دقت داشت که اسکرچ در هر طرح و اندازه ای که تولید شود، باید به گونه ای طراحی شود که بتوان آن را با استفاده از ناخن، سکه و یا کلید خراش داده و اطلاعات زیر آن را مشاهده کرد. البته که نباید با تماسی ساده دچار آسیب شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های انواع برچسب اسکرچ آن است که نباید به گونه ای طراحی شود که اطلاعات زیر آن مشاهده شود. به عبارت دیگر تا زمانی که اسکرچ خراشیده نشود، این اطلاعات باید پنهان باقی بمانند. در واقع حتی در زیر نور شدید هم مشاهده این اطلاعات باید غیرممکن باشد. این امر مربوط به کیفیت بالا و طراحی مناسب این نوع لیبل می باشد.

از طرف دیگر، کیفیت لیبل اسکرچ باید در حدی باشد که وقتی لایه رویی خراشیده می شود، لایه زیرین دچار آسیب نشود. چون در صورتی که لایه شفاف زیرین آُسیب ببیند، امکان اینکه اطلاعات درج شده زیر آن نیز از بین بروند، وجود دارد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که جنس اسکرچ باید به صورتی باشد که در هنگام خراشیده شدن نباید اثری از آن بر روی ناخن یا سکه و یا بر روی خود برچسب اسکرچ مشاهده شود.

لایه اسکرچ
لایه اسکرچ

یک ویژگی مهم

مهم ترین ویژگی که هر لیبل اسکرچ استانداردی باید آن را داشته باشد، تیغ امنیتی است. در واقع تیغ امنیتی نوعی برش منحصر به فرد است که با دقت بالا به وسیله دستگاه های پیشرفته بر روی لایه اسکرچ زده می شود. نتیجه چنین کاری آن است که امکان برداشتن لیبل، مشاهده اطلاعات و دوباره قرار دادن آن در جای اول وجود نخواهد داشت. چون اگر لیبل از جای خود بلند شود، به خاطر بهره مند بودن از تیغ امنیتی پاره شده و آُسیب می بیند. این امر موجب حفظ امنیت اطلاعات و عدم امکان تقلب و دستکاری می شود.

خرید لیبل اسکرچ

از برچسب اسکرچ، می‌توان در تمام محصولاتی که دارای اطلاعات محرمانه‌ای همچون بارکد، رمز عبور، کد، سریال و برچسب اصالت هستند استفاده کرد. این لیبل‌ها بر اساس تعداد حروف و کلمات رمزها، ابعاد کارت و کاربرد آن، به صورت تک، دو، چهار و هفت ردیفه در ابعاد ۱۶*۶ و ۱۷*۶ تولید خواهند شد. گرچه شرکت کیمیا تجارت سیب سبز (اصالت چاپ)، طبق نظر مشتری و در هر ابعادی، در جهت تولید برچسب اسکرچ فعالیت دارد.

یک برچسب اسکرچ با کیفیت، از نقاط قوت محصول شما به شمار می‌آید. برای سفارش این برچسب و سایر خدمات مرتبط با چاپ لیبل و خرید انواع لیبل خام و ریبون می‌توانید از شرکت کیمیا تجارت سیب سبز (اصالت چاپ) کمک بگیرید.

منبع

    نظر شما چیست؟

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*